kroki do pozyczki

3 kroki do pożyczki bez BIK

Trudności w uzyskaniu kredytu w banku sprawiają, że wielu Polaków szuka alternatywnego rozwiązania. Pilne wydatki można sfinansować bez trudu, sięgając po pożyczki bez BIK. Jest to proste wyjście, dlatego skorzystają z niego nawet te osoby, które mają zbyt niskie dochody, by otrzymać kredyt w banku. Poznaj 3 kroki do uzyskania pożyczki pozabankowej.

1. Wybór firmy pożyczkowej

Pierwszym krokiem, by uzyskać pieniądze na pilne wydatki, jest wybranie firmy pożyczkowej. Powinno się stawiać wyłącznie na sprawdzone i renomowane podmioty, które mają ugruntowaną pozycję na rynku i jasno przedstawiają wszystkie koszty zobowiązania. Polecane firmy znajdzie się w wielu porównaniach w Internecie. Dodatkowo warto przyjrzeć się ostrzeżeniom, które są wydawane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Na liście znajdują się podmioty, których powinno się unikać podczas zaciągania pożyczki bez BIK.

2. Obliczenie kosztów pożyczki bez BIK

Po wybraniu firmy udzielającej pożyczek, powinno się obliczyć koszty związane z zaciągnięciem i spłatą zobowiązania. Koszty wylicza się szybko za pomocą specjalnego kalkulatora z suwakami, dostępnego na stronie internetowej wybranego podmiotu. Podając kwotę i czas spłaty zobowiązania, wylicza się zarówno wysokość oprocentowania i RRSO, jak i wysokość kosztów w postaci kwotowej. Dzięki temu uzyskuje się przejrzysty obraz na temat tego, ile pieniędzy oddaje się pożyczkodawcy.

3. Złożenie wniosku online

Ostatnim krokiem do uzyskania pożyczki przez Internet jest złożenie wniosku online. Po wybraniu kwoty i czasu spłaty zobowiązania w formularzu podaje się swoje dane osobowe:- imię i nazwisko,- numer i serię dowodu osobistego lub paszportu,- adres zamieszkania,- numer telefonu,- numer konta bankowego. Niekiedy może być wymagane podanie dodatkowych danych, lecz jakiekolwiek zaświadczenia o zatrudnieniu lub dochodach są zbędne. Dodatkowo weryfikacja danych może odbyć się poprzez wykonanie przelewu z konta bankowego na symboliczną kwotę, zwracaną wnioskodawcy wraz z kwotą pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *