wybór konta dla firmy

Jak wybrać konto bankowe dla firmy?

Otwarcie konta bankowego dla firmy jest ważnym krokiem dla każdego przedsiębiorcy. Konto bankowe dla firmy umożliwia łatwe prowadzenie finansów i jest niezbędne do korzystania z wielu usług bankowych, takich jak karty kredytowe, kredyty czy leasing. Jednak, wybór odpowiedniego konta bankowego dla firmy może być trudny, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tym zakresie.…Continue reading Jak wybrać konto bankowe dla firmy?

wybór konta bankowego

Wybieranie konta bankowego – na co zwracać uwagę?

Wybór odpowiedniego konta bankowego ma istotny wpływ na funkcjonowanie we współczesnym świecie. Powinno być opłacalne i dopasowane do indywidualnych potrzeb danej osoby. Szeroki wybór banków sprawia, że nie jest to łatwa decyzja. Podpowiadamy, czym się kierować podczas jej podejmowania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego? Wybór konta bankowego to ważna decyzja, której nie…Continue reading Wybieranie konta bankowego – na co zwracać uwagę?

konto bankowe dla spółki

Jak wybrać konto bankowe dla spółki?

Założenie spółki to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma wyborami, w tym wyborem odpowiedniego konta bankowego. Wybór właściwego konta bankowego dla Twojej spółki jest kluczowy, ponieważ pozwoli na prowadzenie płatności, wypłat oraz innych transakcji związanych z funkcjonowaniem Twojego biznesu. W tym artykule omówimy kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze konta bankowego…Continue reading Jak wybrać konto bankowe dla spółki?

konto osobiste czy firmy dla jdg

Konto osobiste czy firmowe — co lepsze dla firmy jednoosobowej?

Według polskiego prawa, jeżeli prowadzimy firmę jednoosobową, jesteśmy zobowiązani do regulowania składek ZUS oraz innych podatków. Wiąże się to z obowiązkowym posiadaniem konta bankowego. Jednakże decyzja o wyborze konta firmowego lub osobistego należy do nas. Każdy przedsiębiorca zakładający własną działalność gospodarczą musi podjąć decyzję i wybrać idealne dla siebie konto. Wielu z nich zastanawia się…Continue reading Konto osobiste czy firmowe — co lepsze dla firmy jednoosobowej?

konto bankowe dla seniora

Konto bankowe dla seniora – jak wybrać?

W dzisiejszych czasach korzystanie z bankowości internetowej stało się normą, a wiele banków oferuje produkty skierowane specjalnie do seniorów. Jakie konto bankowe dla seniora wybrać? W tym tekście przedstawiamy kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego rozwiązania. Konto dla seniora – Warunki i koszty Pierwszym krokiem przy wyborze konta bankowego dla…Continue reading Konto bankowe dla seniora – jak wybrać?

Ile można mieć kont firmowych w banku?

Ile można mieć kont firmowych w banku?

W dzisiejszych czasach wiele osób prowadzi własną działalność gospodarczą, co z kolei wymaga posiadania konta firmowego w banku. Często jednak zdarza się, że przedsiębiorcy mają pytania dotyczące tego, ile takich kont można posiadać i jakie są związane z nimi ograniczenia. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i inne związane z tym kwestie. Czy…Continue reading Ile można mieć kont firmowych w banku?

Konsolidacja czy restrukturyzacja zadłużenia?

Kredyt konsolidacyjny a restrukturyzacja zadłużenia – co wybrać?

Problem zadłużenia dotyczy w dzisiejszych czasach milionów ludzi. Związane jest to zarówno z tendencją do konsumpcji na kredyt, jak i z trudnościami w utrzymaniu stabilności finansowej w obliczu zmiennej sytuacji gospodarczej. Istnieją dwa główne sposoby radzenia sobie z zadłużeniem: kredyt konsolidacyjny i restrukturyzacja zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych kredytów w jeden, co…Continue reading Kredyt konsolidacyjny a restrukturyzacja zadłużenia – co wybrać?

konto bankowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej – czy jest konieczne?

Posiadanie konta bankowego jest niezbędne dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki niemu możliwe jest prowadzenie rozrachunków z kontrahentami oraz dokonywanie płatności związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. W niniejszym artykule omówimy kwestię obowiązku posiadania konta firmowego przez jednoosobową działalność gospodarczą oraz przedstawimy alternatywne rozwiązania. Przeanalizujemy również kwestie związane z wyborem odpowiedniego konta bankowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Czy…Continue reading Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej – czy jest konieczne?

kredyt dla spółki z o.o.

Kredyt dla spółki z o.o. – co należy wiedzieć?

Jedną z popularniejszych form prawnych wybieranych do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce jest spółką z o.o. W przypadku tej formy wspólnicy nie odpowiadają swoim majątkiem w momencie utraty wypłacalności lub zdolności do terminowego regulowania zobowiązań czy  bankructwa. Z tytułu wspomnianych kłopotów rozliczana jest sama spółka, która posiada swój majątek w postaci kapitału zakładowego. Nasuwa się…Continue reading Kredyt dla spółki z o.o. – co należy wiedzieć?

Pożyczki bez umowy o pracę

Pożyczka bez umowy o pracę – na umowę o zlecenie lub dzieło

Umowa o pracę jest obecnie najbardziej wiarygodnym potwierdzeniem stałych, regularnie wpływających na rachunek bankowy dochodów osób, ubiegających się o pożyczkę. Instytucje bankowe wymagają od wnioskodawców zaświadczenia o stałych dochodach, przedkładanego jako potwierdzenie stałego zatrudnienia. Osoby, które nie są zatrudnione w ramach stosunku pracy, czyli na umowę o pracę na czas nieokreślony mogą zmagać się z…Continue reading Pożyczka bez umowy o pracę – na umowę o zlecenie lub dzieło