chwilowka za 0

Czy pożyczki za 0 naprawdę istnieją?

Istotą udzielania pożyczek przez banki jest otrzymywanie stosownego wynagrodzenia w postaci prowizji i płaconych przez dłużnika odsetek. Okazuje się jednak, że nie każda placówka bankowa stosuje się do przyjętych zasad, oferując swoim klientom tajemniczą „pożyczkę za 0„. Często klienci nie wiedzą, co dokładnie oznacza zerowa kwota kosztów pożyczkowych i mimo zapewnień placówek udzielających pożyczki doszukują się oni ukrytych opłat. Jak jest w rzeczywistości?

Istota pożyczek za 0 złotych

Zgodnie z praktyką stosowaną przez coraz większą liczbę placówek pozabankowych pożyczki za 0 złotych istnieją i mają się coraz lepiej. Nie warto jednak doszukiwać się w nich ukrytych opłat, czy haczyków, ponieważ rzeczywiście ich zaciągnięcie nie ponosi za sobą obowiązku zapłaty prowizji, czy odsetek. Tradycyjny kredyt zaciągany przez dłużnika składa się z kilku elementów. Po pierwsze, pożyczkobiorca zobowiązuje się spłacić wartość zaciągniętej gotówki. Po drugie, zobowiązuje się on do zapłaty kosztów prowizji, która stanowi bezpośredni zarobek dla banku, a także kosztów odsetek za udostępnienie pożądanej ilości kapitału. W przypadku pożyczek za 0 całkowicie rezygnuje się z nakładania na dłużnika obowiązku spłaty kosztów dodatkowych. Jak podkreślają pożyczkodawcy – klient spłaca dokładnie tą samą kwotę, jaka została przez niego pożyczona.

Omawiany produkt finansowy nie jest odizolowaną praktyką, lecz coraz powszechniej pojawiającym się działaniem firm pożyczkowych. Udostępnianie kapitału bez dodatkowych opłat jest o tyle atrakcyjne, że przyciąga nowych klientów do danej placówki i buduje ich zaufanie wobec pożyczkodawcy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w warunkach panującej konkurencji na rynku finansowym. Stale pojawiający się pożyczkodawcy coraz intensywniej rywalizują między sobą o pozyskiwanie nowych klientów. Nie ma więc powodów, by obawiać się zaciągania pożyczek za 0 – nieuczciwi pożyczkodawcy błyskawicznie odpadają z rynku, stąd podejrzane praktyki i stosowanie ukrytych kosztów po prostu się im nie opłaca.

Do kogo kierowana jest oferta?

Trzeba jednak pamiętać, że pożyczki za 0 proponowane są jasno określonej grupie klientów i nie jest to oferta bez ograniczeń. Zaciągniecie krótkoterminowej pożyczki bez dodatkowych opłat leży przede wszystkim w zasięgu ręki osób pierwszy raz zaciągających zobowiązanie. Pożyczka za 0 złotych stosowana jest przez pożyczkodawców jako forma promocji swojej placówki – nowi klienci mają okazję pożyczyć określoną kwotę gotówki i spłacić wyłącznie jej wartość. Pozwala to budować zaufanie konsumentów wobec danego pożyczkodawcy, które może zaowocować podpisaniem kolejnej umowy pożyczkowej w przyszłości. Warto więc przemyśleć możliwość zyskania gotówki bez dodatkowych opłat – nowi klienci pożyczkodawców mogą na tym wiele zyskać, zastępując tradycyjne kredyty szybszymi i tańszymi chwilówkami. W wyborze najlepszej oferty pożyczki bez kosztów dodatkowych pomóc mogą darmowe porównywarki, dostępne w Internecie. Na podstawie wybranych kryteriów przedstawiają one najlepsze propozycje pożyczkodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *