cofnięty przelew

Jak cofnąć przelew?

Wykonywanie przelewów elektronicznych powinno być przeprowadzane w sposób staranny i przemyślany. Każdego dnia instytucje bankowe księgują tysiące tego typu operacji. Problemy pojawiają się wtedy, gdy pomylimy się w numerze konta adresata przelewu, i zlecone środki trafią do zupełnie innej osoby. Jak cofnąć przelew? Czy da się otrzymać zwrot pieniędzy w takiej sytuacji? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć Państwu w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Wysyłanie przelewów – informacje podstawowe

Gdy wysyłamy środki, bank sprawdza wyłącznie numer bankowy, który wpisaliśmy. Nie sprawdza zatem nazwiska osoby, do której adresujemy dany przelew ani miejsca jej zamieszkania. Dlatego też jeśli wykonamy błąd w miejscu zamieszkania lub w nazwisku, nie trzeba się martwić. W takiej sytuacji przelew bez problemu dojdzie do adresata. Największe problemy pojawiają się wtedy, gdy wyślemy pieniądze na zły numer konta. Co wtedy zrobić? Okazuje się, że jest jakieś rozwiązanie tego problemu.

Jak cofnąć przelew?

Istnieje możliwość cofnięcia przelewu internetowego. Należy jednak mieć na uwadze, że bardzo wiele w takich przypadkach zależy od tego, jakie są wewnętrzne regulaminy danych instytucji bankowych. Informacja podstawowa jest taka, że cofanie przelewów jest możliwe do czasu, gdy nie zostaną one zrealizowane w systemie Elixir. Najszybciej można przelew cofnąć za pośrednictwem naszej bankowości internetowej. Niestety, są jednak banki, które zabraniają cofać przelewy online z bieżącą datą.

Jak wygląda to w banku BGŻ? W tej instytucji bankowej można anulować zlecenie stałe bądź z datą przyszłą dzień przed jego realizacją. Nie można jednak odwoływać się od zleceń podjętych lub przekazanych do realizacji. Kwestia ta dotyczy przelewów, które zlecono i autoryzowano w tym samym dniu. Z kolei w Banku Milennium nie ma możliwości anulowania przelewu, który został już zrealizowany. Istnieje jednak możliwość wycofania przekazów, które posiadają datę przyszłą (na przykład dzień jutrzejszy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *