konto dla mlodych

Jakie konto bankowe powinny wybrać młode osoby?

Coraz młodsze osoby posiadają już konto bankowe. Obecnie tak zwane konta dla młodych dostępne są dla nastolatków powyżej 13. roku życia. Takie konta najczęściej oferowane są z ograniczeniem pewnych usług dla osób w wieku od 13. do 18. lat. Dla osób w wieku od 18. do 26. lat, które uczą się i pracują również oferowane są rachunki dla młodych, ale mają one już dostępne usługi typowe dla standardowego ROR. Jaki rachunek wybrać, aby być z usługi zadowolonym?

Czym różni się konto dla nastolatka od konta dla studenta?

Choć oba rachunki nazywane są powszechnie kontem dla młodych, mamy tu różnice wynikające z prawa do pełnej zdolności do wykonywania czynności prawnych. Tę zdolność uzyskuje się kończąc 18. lat. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim ponoszenie odpowiedzialności za swoje czyny, w tym działania finansowe. Po prostu osoby pełnoletnie mogą wziąć kredyt, uruchomić debet czy skorzystać z karty kredytowej.

Dla osób młodszych takie funkcje w koncie bankowym nie są dostępne. Ponadto konto dla młodych przeznaczone dla nastolatków jest założone za zgodą opiekunów prawnych. Oznacza to, że rodzice mają do niego taki sam dostęp i mogą nim zarządzać wedle swojego uznania.

Cechy najlepszego konta bankowego dla młodych

Szukając najlepszego konta bankowego trzeba wziąć pod uwagę wiele informacji. Najlepsze są rachunki, za których prowadzenie nie musimy płacić. Osoby młode i tak mają ograniczony budżet, więc dodatkowe opłaty za konto nie zachęcają. A ponadto można znaleźć oferty z bonusami. Do założonego konta można otrzymać pakiety ciekawych bonusów jak kilkaset złotych premii za samo założenie rachunku. 

Dobrze jest, jeśli rachunek wręcz pozwala na budowanie oszczędności i uczy jak zarządzać finansami, co przyda się także w dorosłym życiu. Przydatny będzie też dostęp do programów rabatowych i promocji. Posiadając konto można też zarabiać lub korzystać ze zniżek, które pozwolą na odkładanie dodatkowych środków z zaoszczędzonych wydatków. Choćby zniżka na bilety do kina czy kupony do popularnych restauracji będzie mile widziana. Jednak może to być też chargeback czy moneyback, a więc usługi, które pozwalają na otrzymanie zwrotu drobnej kwoty przy każdej dokonanej transakcji. 

Na co zwrócić uwagę wybierając konto?

Ofert na rynku jest tak dużo, że można mieć problem z wyborem. Dzięki rankingom widzimy od razu, jakie oferty są najlepsze pod kątem ustalonych przez nas kryteriów. Ponadto w rankingu zebrane są wszystkie aktualnie dostępne oferty, a więc nie trzeba ich wyszukiwać samodzielnie.

Od razu w jednym miejscu można porównać, który bank oferuje konto dla młodych bez dodatkowych opłat za prowadzenie rachunku czy wypłatę środków z bankomatu. A nawet widoczne są informacje o dodatkowych promocjach, jakimi banki kuszą do założenia konta. Można więc powiedzieć, że ranking to najlepsza forma szybkiego porównania ofert. Zwłaszcza, jeśli chcemy założyć konto przez Internet bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *