Kredyt konsolidacyjny ranking najnowszych ofert

Niektórzy upatrują w kredycie konsolidacyjnym szansy na wyjście z długów, inni zaciągają go, zachęceni przez pracownika banku. Nie każdy jednak wie, na czym dokładnie polega konsolidacja i na jaki kredyt konsolidacyjny warto się zdecydować. Poznając wstępnie koszty, podmioty finansowe z dostępnością takich ofert, łatwiej wybrać atrakcyjne rozwiązanie. Profesjonalny ranking kredytów konsolidacyjnych wskazuje te dane, aby każdy mógł wybrać kredyt, jakiego poszukuje.
Ostatnia aktualizacja: 30 Lipca 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Kasa Stefczyka kredyt konsolidacyjny
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 160 000 zł
Kwota
6,22 %
RRSO
6 %
Oprocentowanie
0%
Prowizja
» SPRAWDŹ «
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 200 000 zł
Kwota
9,59 %
? szczegóły kosztów i prowizji dostępne będą przed podpisaniem umowy u konkretnego pożyczkodawcy
RRSO
1,64 %
? szczegóły kosztów i prowizji dostępne będą przed podpisaniem umowy u konkretnego pożyczkodawcy
Oprocentowanie
13,22%
? szczegóły kosztów i prowizji dostępne będą przed podpisaniem umowy u konkretnego pożyczkodawcy
Prowizja
» SPRAWDŹ «
6 - 60 miesięcy
Okres spłaty
3 000 - 60 000 zł
Kwota
15,40 %
RRSO
7,20 %
Oprocentowanie
-
» SPRAWDŹ «
PKO BP Mini Ratka - Pożyczka Konsolidacyjna
2 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 500 - 200 000 zł
Kwota
10,59 %
RRSO
7,20 %
Oprocentowanie
9,99%
Prowizja
» SPRAWDŹ «
Mistrzowski Kredyt Gotówkowy
1 - 5 lat
Okres spłaty
1 000 - 50 000 zł
Kwota
9,90 %
RRSO
7,20 %
Oprocentowanie
4,59%
Prowizja
» SPRAWDŹ «
PKO BP Pożyczka DEBIUT
2 - 24 miesięcy
Okres spłaty
1 500 - 200 000 zł
Kwota
7,45 %
RRSO
7,20 %
Oprocentowanie
0%
Prowizja
» SPRAWDŹ «
Santander Bank Polska - Konsolidacja "Lżejsza Rata"
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 300 000 zł
Kwota
11,30 %
RRSO
7,15 %
Oprocentowanie
4,87%
Prowizja
» SPRAWDŹ «
Bank PEKAO pożyczka konsolidacyjna
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
100 - 200 000 zł
Kwota
8,07 %
RRSO
7,20 %
? Oprocentowanie zmienne
Oprocentowanie
0%
? Prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej od 10 000 zł do 200 000 zł, przeznaczonej na spłatę udzielonych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A. Specjalna oferta ważna do 31.05.2021 r.
Prowizja
» SPRAWDŹ «
Getin Bank
1 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 200 000 zł
Kwota
7,40 %
? 32900 zł, 88 m-cy, prowizja 7,2%, oprocentowanie 7,99%
RRSO
7,20 %
Oprocentowanie
0%
Prowizja
» SPRAWDŹ «
Kredyt konsolidacyjny
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
30 000 - 200 000 zł
Kwota
10,64 %
RRSO
7,19 %
Oprocentowanie
0%
Prowizja
» SPRAWDŹ «
Kredyt Gotówkowy do 200 000 zł
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 200 000 zł
Kwota
10,76 %
RRSO
7,20 %
Oprocentowanie
0%
? w przypadku skorzystania z kredytu z ubezpieczeniem
Prowizja
» SPRAWDŹ «
W czasach rekordowo niskich stóp procentowych nietrudno znaleźć kredyt z niższym oprocentowaniem nominalnym niż to, które widnieje w umowie obecnie spłacanych kredytów. Warto przyjrzeć się ofertom tym bardziej, gdy w warunkach tychże zobowiązań przewidziano oprocentowanie stałe.

Gdzie można uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Dla osób chcących dowiedzieć się, gdzie można dostać kredyt konsolidacyjny ranking będzie najwygodniejszym narzędziem do poznania ofert. Banki mają różne propozycje. Dane w rankingu pokazują, ile wynosi oprocentowanie nominalne, jaki procent kredytu to prowizja, a także zdradzają RRSO, czyli wskaźnik, dzięki któremu najlepiej można porównać różne oferty. Te dane są znane z innych kredytów, jednak kredyt konsolidacyjny nie taki zwykły kredyt gotówkowy. Zwykle potrzebna jest wyższa kwota. Warto więc najpierw sprawdzić ofertę banków. To szansa na atrakcyjne oprocentowanie i niższe prowizje. Nie trzeba korzystać z banku, w którym jest już któryś z kredytów. Można wybrać konkurencyjną instytucję finansową.
Co więcej, kredyt konsolidacyjny w parabanku również może posłużyć na pokrycie dotychczas spłacanych zobowiązań, nawet tych bankowych. Przy posiadaniu dużej liczby kredytów zdolności kredytowej wymaganej w bankowych instytucjach trudno sprostać. W efekcie pozabankowa pożyczka konsolidacyjna może okazać się łatwiej dostępna. Firmy pożyczkowe proponują również refinansowanie pożyczki, narzędzie niemal identyczne jak konsolidacja kredytu. W tym przypadku jedno zobowiązanie ulega zmianie, również w zakresie wysokości raty i okresu kredytowania. Trzeba jeszcze wskazać na dwa typu kredytów konsolidacyjnych. Można wziąć kredyt zabezpieczony hipoteką, który pozwala na uzyskanie wysokiego finansowania. Mowa tutaj o kredycie konsolidacyjnym hipotecznym. Poprzez hipotekę bank ogranicza ryzyko związane z pożyczeniem dużej sumy pieniędzy. Alternatywą są raczej niższe kwotowo kredyty konsolidacyjne gotówkowe. Te zwykle nie przekraczają kilkudziesięciu złotych. Nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Połączenie kilku kredytów (zobowiązań) w jedno to konsolidacja. W rzeczywistości w jedno zobowiązanie można połączyć jednak różne produkty finansowe, np.:
 • karty kredytowe,
 • leasingi,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty odnawialne,
 • kredyty gotówkowe,
 • debety na kontach bankowych,
 • kredyty obrotowe,
 • kredyty hipoteczne,
 • a nawet kredyty konsolidacyjne.
Każda konsolidacja kredytów czy innych produktów finansowych skutkuje:
 • uzyskaniem jednej niższej raty zamiast kilku w różnych wysokościach,
 • obowiązkiem spłaty jednej raty każdego miesiąca przez okres kredytowania,
 • mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu, co oznacza większą ilość gotówki do dyspozycji,
 • poprawą zdolności kredytowej kredytobiorcy i wzrostem oceny punktowej w BIK.
Jest to rozwiązanie pełne zalet i wad, ale każdy kredyt takowe posiada. Rzeczywiście jako atuty można wskazać ograniczenie ryzyka wpadnięcia w pętlę zadłużenia i szansę na wyjście z długów, wzrost komfortu życia. Wiele jednak zależy od kredytobiorcy. Jeśli zyska on większą zdolność, może mieć trudności z powstrzymaniem się przed sięgnięciem po kolejny kredyt. Konsolidacja z założenia powinna pomóc uchronić się przed utratą płynności finansowej, wyjść z długów, odbudować przejrzystość w finansach, a także ustabilizować je w domowym budżecie.

Jak przebiega konsolidacja kredytów?

Najłatwiej wnioskować o kredyt konsolidacyjny online. Każda instytucja będzie wymagała wnioskodawcy większej ilości dokumentów niż ta niezbędna do uzyskania kredytu gotówkowego. Potrzebny będzie nie tylko dowód osobisty. Do tego:
 • udokumentowanie dochodów, np. poprzez zaświadczenie o wynagrodzeniu, wyciąg z rachunku bankowego, rozliczenie PIT, ostatni przelew świadczenia emerytalnego lub rentowego,
 • dokumenty dotyczące zobowiązań, które mają zostać spłacone kredytem konsolidacyjnym.
Istotnym elementem procesu poprzedzającego konsolidację jest poznanie sytuacji osoby ubiegającej się o kredyt konsolidacyjny. Instytucja finansowa zdiagnozuje więc indywidualne potrzeby klienta, ustalając, jakiej wysokości rata będzie dla niego odpowiednia. banki weryfikują sytuację finansową każdego, sprawdzają bazy dłużników, aby przekonać się, czy jakieś zobowiązanie nie jest już przeterminowane. W rezultacie pozytywnych danych klient otrzymuje specjalnie przygotowaną ofertę z optymalną dla niego ratą i okresem kredytowania. Po dopełnieniu formalności instytucja finansowa może przekazać środki z nowo zaciągniętego kredytu na spłatę tych starych. Być może niektóre zobowiązania będzie trzeba spłacić samemu. Jeśli kredyt przewidywał dodatkową gotówkę, ta trafi na konto kredytobiorcy zaraz po zawarciu z bankiem umowy.

Za którą ofertą kryje się najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Biorąc kredyt służący spłacie innych zobowiązań, nie warto ulegać przypadkowym ofertom. Najlepiej zrobić rozeznanie, który z proponowanych przez instytucje finansowe to najtańszy kredyt konsolidacyjny. Chodzi o to, aby finalnie nie zamienić tańszych zobowiązań na jedno drogie. Trzeba pamiętać, że kusząco brzmiące wydłużenie okresu kredytowania i obniżenie raty ma często spory minus. Im dłuższy okres kredytowania, tym dłużej bank zarabia na oprocentowaniu (określanym w stosunku rocznym), co może przełożyć się na droższy kredyt. Czasem jednak okazuje się, że konsolidacja, choć nieco droższa, może pomóc w spięciu domowego budżetu i zapobiec utracie płynności finansowej. Żeby wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny spośród ofert, trzeba przyjąć dany okres kredytowania i daną kwotę kredytu, i na podstawie tych danych porównać wysokość RRSO. Można też pomnożyć zaproponowaną ratę przez ilość w okresie kredytowania, a wynik pomniejszyć o pożyczaną kwotę. W ten sposób łatwo ustalić, ile kosztuje kredyt konsolidacyjny.

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Każdy samodzielnie, powinien zdecydować, w jakim momencie konsolidacja kredytów jest dla niego opłacalna, a w jakim nie. Trzeba jednak wskazać, że zwykle jest ona korzystnym rozwiązaniem w następujących przypadkach:
 • gdy raty kredytów przytłaczają – czy to pod względem trudności z terminową spłatą, czy pod względem zbyt wysokiej sumy ich wszystkich w stosunku do dochodów,
 • gdy nadarza się okazja zamienić droższy kredyt na jeden, najtańszy kredyt konsolidacyjny dostępny na rynku – ten, kto zaciągnął drogi kredyt na kiepskich warunkach może w rezultacie uzyskać nowy z niższym kosztem całkowitym, co będzie korzystniejsze;
 • kiedy potrzeba nieco dodatkowej gotówki – żeby nie brać kolejnego kredytu, lepiej zamienić te spłacane dotychczas na jeden z dodatkowymi środkami do wykorzystania (ta propozycja dotyczy wyłącznie osób z odpowiednią zdolnością kredytową).