kredyt gotowkowy

Kredyty gotówkowe od podstaw – jak zrobić to bezpiecznie?

Kredyty gotówkowe to bardzo popularny sposób na szybkie uzyskanie potrzebnej kwoty pieniędzy, np. na zakup samochodu, remont mieszkania czy wakacje z rodziną. I o ile zdawać by się mogło, że taka forma zadłużenia jest bardzo prosta i nie wymaga większej wiedzy, tak wciąż jest to poważne zobowiązanie na które należy zdecydować się świadomie. Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych, zanim podejmie się decyzję?

Porównanie ofert i dopasowanie ich do potrzeb

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniej oferty pożyczkowej jest sklasyfikowanie swoich potrzeb co do gotówki – na co chce się ją wydać, jaki jest jej finalny cel oraz jaka miałaby być wysokość pożyczki lub kredytu. Kiedy to już jest ustalone, wówczas można zacząć rozglądać za instytucją z którą podejmiemy współpracę. Najłatwiej jest to robić w Internecie, gdzie jednocześnie można porównać kilka najpopularniejszych ofert i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Jeżeli wciąż pojawiają się jednak wątpliwości, można również udać się bezpośrednio do doradcy kredytowego, który z pewnością dobierze odpowiednią ofertę do oczekiwań klienta. Kredyty gotówkowe są bardzo popularne i wielu ludzi z nich korzysta, zatem raczej nie ma czego się obawiać, jeśli instytucja jest sprawdzona, a jej usługi atrakcyjne.

Czy parabanki są bezpieczne?

Obecnie oferty kredytów gotówkowych mają nie tylko instytucje bankowe, ale również tzw. ”parabanki”, czyli firmy prywatne z licencją na działania bankowe. Czy korzystanie z ich usług jest bezpieczne? Takie instytucje działają pod nadzorem KNF, stąd też legalność ich działań jest jak najbardziej zweryfikowana. Warto również zauważyć, że często pierwsze pożyczki w takich miejscach są dla klientów darmowe, zatem nie są w żaden sposób oprocentowane, jeśli klient spłaci należność na czas i zgodnie z umową. Stanowi to zdecydowanie ciekawą opcję kredytowania której warto przyjrzeć się bliżej, jeśli klient zainteresowany jest jedynie jednorazową pożyczką gotówkową bez planów na kolejne zadłużenia w najbliższej przyszłości. Najbezpieczniej jednak skonsultować swoje obawy i pytania z kimś doświadczonym, np. znajomym doradcą kredytowym, czy poszukać opinii w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *