opinie o monify

Monify – opinie i najważniejsze informacje

Monify jest to firma, która została założona na Łotwie w 2017 roku. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie firmom szybkiego dostępu do gotówki, bez zbędnych formalności, jak ma to miejsce w bankach lub innych instytucjach finansowych. Tak reklamuje się jednak większość firm oferujących pożyczki pozabankowe, a w rzeczywistości nie wygląda to już tak kolorowo. Jeżeli chodzi o Monify, opinie klientów od samego początku są bardzo pozytywne i zgodnie wynika z nich, że warto skorzystać z oferty tej firmy.

Kto może ubiegać się o pożyczkę w Monify?

Żeby starać się o możliwość finansowania w Monify należy spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim musimy być osobą pełnoletnią, posiadającą polskie obywatelstwo i legitymującą się ważnym dowodem osobistym. Trzeba również prowadzić działalność gospodarczą od minimum 6 miesięcy, bo pożyczka udzielana jest jedynie przedsiębiorcą. Klient musi również posiadać zdolność oraz wiarygodność kredytową, która ustalana jest na podstawie weryfikacji w rejestrach finansowych. Ostatnim wymogiem jest posiadanie rachunku w polskim banku.

Co Monify oferuje swoim klientom?

Maksymalna kwota pożyczki, o jaką możemy starać się w Monify, to aż 400.000 zł bez żadnego zabezpieczenia. Może być ona rozłożona maksymalnie na 24 raty. Spłata raty ma miejsce 2 razy w miesiącu, co jest pewną nowością w tego typu pożyczkach. Czas oczekiwania na wydanie decyzji wynosi 1 dzień roboczy. Klient ma również możliwość przedterminowej spłaty pożyczki, bez płacenia z tego tytułu prowizji lub opłat dodatkowych.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę?

Cała procedura składania wniosku o pożyczkę odbywa się za pośrednictwem intuicyjnej strony internetowej. Na samym początku odbywa się wstępna ocena klienta. W tym celu należy uzupełnić takie dane, jak imię i nazwisko, podać swój adres e-mail i numer telefonu, a następnie wpisać jakie przychody osiągnęła nasza firma w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jaka kwota pożyczki nas interesuje. System zaproponuje nam w tym momencie kwotę o jaką maksymalnie możemy się starać. Na samym końcu tego etapu trzeba jeszcze podać nazwę firmy i jej REGON. Jeżeli wszystko będzie w porządku, wówczas zostaniemy poproszeni o założenie konta.

Dopiero po jego założeniu przechodzimy do wypełniania wniosku głównego. W pierwszej kolejności podajemy dane osobowe, które w kolejnym etapie musimy potwierdzić. Następnie trzeba przedstawić wyciąg z konta z ostatnich 12 miesięcy. Monify na tej podstawie obliczy nasz roczny obrót, od którego będzie uzależniona ewentualna kwota pożyczki. Jeżeli weryfikacja będzie pozytywna, to środki zostaną przelane na nasz rachunek bankowy.

Monify – opinie klientów

Tak jak wspominaliśmy na początku, w przypadku Monify opinie klientów są bardzo pochlebne. Chwalą oni przede wszystkim szybkość procesu, który w całości przebiega online oraz minimum formalności, jakie trzeba spełnić. Z opinii tych wynika również to, że w Monify można uzyskać wyższą kwotę pożyczki niż w banku i w dodatku na dość dobrych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *