pożyczki dla emerytów

Pożyczka dla emeryta: pytania i odpowiedzi

Pozabankowe pożyczki dla klientów w wieku emerytalnym to rozwiązanie sukcesywnie zdobywające coraz większą popularność. Przyczyny tego faktu są właściwie identyczne, jak ma to miejsce w odniesieniu do klientów z innych grup wiekowych. Należy więc tutaj wymienić między innymi takie faktory, jak stosunkowo łatwa dostępność pożyczek pozabankowych, elastyczne i nastawione na indywidualnego klienta podejście wielu pożyczkodawców czy też wreszcie coraz bardziej atrakcyjne warunki finansowe pożyczek, wliczając w to różnego rodzaju rozwiązania o charakterze promocyjnym, jak pierwsza pożyczka przy RRSO 0% czy też programy lojalnościowe. Co więcej, na rynku są również dostępne takie rozwiązania, jak pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych, czyli oferty, w przypadku których instytucja pożyczkowa nie określa żadnych wymagań odnośnie maksymalnego wieku pożyczkobiorcy.

Jednak pomimo rosnącej popularności oferty współczesnego sektora pożyczkowego, wielu klientów nadal żywi różnego rodzaju wątpliwości dotyczące usług świadczonych przez instytucje pożyczkowe. Co więc przede wszystkim warto wiedzieć na temat oferty pożyczek pozabankowych dla emerytów? Przyjrzyjmy się najczęściej spotykanym pytaniom.

Pożyczka dla emeryta: najczęściej spotykane pytania i odpowiedzi

1. Czy instytucje pożyczkowe udzielają pożyczek klientom w wieku emerytalnym?

Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak. Zdecydowana większość firm pożyczkowych obecnych na polskim rynku dość wysoko określa górną dopuszczalną granicę wieku potencjalnego klienta. Najczęściej mamy więc do czynienia z limitami na poziomie 73-75 lat. Oznacza to, że w odniesieniu do ogromnej większość ofert pozabankowych pożyczkodawców pożyczka dla emeryta pozostaje opcją jak najbardziej dostępną.

2. Czy dostępne są pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych?

Tutaj znowu należy udzielić odpowiedzi twierdzającej. Co prawda, większość instytucji pożyczkowych określa górny limit wieku klientów, o czym była już mowa powyżej. Na rynku istnieją jednak również pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych. W tym wypadku pożyczkodawca po prostu nie precyzuje żadnych wymagań odnośnie wieku swoich klientów.

3. Czy korzystanie z pożyczek pozabankowych jest bezpieczne?

Tak, ale najpierw zawsze należy sprawdzić status prawny naszego potencjalnego pożyczkodawcy. Wbrew pozorom, wcale nie jest to zadanie szczególnie trudne. Wystarczy zweryfikować, czy dana firma widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych działającym przy KNF(Komisja Nadzoru Finansowego).

4. Czy pożyczka dla emeryta będzie droższa?

Nie. Pożyczki dla klientów w wieku emerytalnym nie stanowią odrębnej części oferty firm pożyczkowych. Oznacza to, że koszty finansowania będą dokładnie takie same, jak w przypadku klientów należacych do innych grup wiekowych.

5. Czy dostępne są takie opcje, jak pożyczka dla rencisty?

Jak najbardziej tak! Wiele firm pożyczkowych nie tylko uwzględnia rentę jako dopuszczalne źródło dochodów, lecz również wysoko ocenia zdolność kredytową osób pobierających świadczenia. Wynika to z faktu, że renta czy emerytura stanowią stabilne i bezpieczne źródło regularnych dochodów, co dla pożyczkodawcy oznacza mniejsze ryzyka trudności w spłacie zobowiązania przez klienta. Pożyczka dla rencisty jest więc rozwiązaniem jak najbardziej dostępnym w ofercie współczesnego sektora pożyczkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *