Czym jest czek giro

Pożyczka na czek giro – czym jest?

Pożyczka na czek GIRO jest rozwiązaniem dla osób, które chcą otrzymać pożyczkę ale nie posiadają możliwości jej przelania na rachunek bankowy. W przypadku otrzymaniu kredytu pozabankowego na taki czek gotówkę odebrać możemy w wybranej placówce Poczty Polskiej albo Banku Pocztowego.

Pożyczki na czek GIRO są idealnym rozwiązaniem między innymi dla osób:

  • nie posiadających konta bankowego,
  • nie posiadających środków na koncie bankowym,
  • posiadających zajęcie komornicze na rachunku bankowym,
  • posiadających wspólny rachunek bankowy z małżonkiem,
  • starszych, nie potrafiących korzystać z usług bankowości telefonicznej.

Jak wygląda czek GIRO?

Czek GIRO jest formularzem wypłaty zawierającym szczegóły transakcji. Słowo „GIRO” wywodzi się z języka włoskiego i oznacza „obieg” lub „obrót pieniędzy”. Czek GIRO funkcjonował długo przed wprowadzeniem rachunków bankowych oraz upowszechnieniem nowoczesnych usług finansowych.

Współcześnie najpopularniejszym sposobem złożenia aplikacji o pożyczkę jest wypełnienie szybkiego i prostego wniosku online na stronie internetowej pożyczkodawcy. Pożyczka na czek GIRO jest równie prostym rozwiązaniem, jednak nie każdy wie jak działa i jak z niej skorzystać.

Jak aplikować o pożyczkę na czek GIRO?

Aby uzyskać pożyczkę na czek GIRO musimy upewnić się, iż wybrana przez nas firm pożyczkowa oferuje taką formę przekazania środków. W trakcie składania wniosku online obok przelewu na rachunek bankowy będziemy mogli wybrać odbiór gotówki w placówce banku pocztowego lub na poczcie za okazaniem czeku GIRO. Istnieje także możliwość osobistego udania się do pośrednika oferującego kredyty i chwilowki, którego pracownik wypełni dla nas taki wniosek.

Proces ubiegania się o pożyczkę na czek GIRO powinien wyglądać następująco:

  1. Jeżeli firma pozabankowa zaakceptuje nasz wniosek o pożyczkę, wystawiony zostanie na nasze dane osobowe czek GIRO,
  2. Czek zostanie nam doręczony przez kuriera, wraz z pozostałymi dokumentami dotyczącymi udzielonej nam pożyczki,
  3. Z czekiem GIRO należy udać się do wybranej placówki Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej, gdzie po przedstawieniu czeku wraz z dokumentem tożsamości wypłacimy przekazaną nam przez firmę pożyczkową gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *