pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń – szybki sposób na otrzymanie pożyczki od ręki w niemalże każdej sytuacji

Bez względu na wysokość zarobków, w życiu niemalże każdego Polaka pojawia się moment, w którym od zaraz potrzebne są pieniądze na nieplanowane wydatki. Czasami udaje się zacisnąć pasa lub inaczej gospodarować pieniędzmi, jednak w wielu przypadkach konieczne jest wtedy uzyskanie pożyczki. Minimum formalności i pieniądze od ręki zapewniają w takim przypadku firmy, których specjalnością są pożyczki bez zaświadczeń.

Pożyczki bez zaświadczeń – charakterystyka produktu

Pożyczki bez zaświadczeń cieszą się w naszym kraju sporą popularnością. Charakteryzuje je bowiem niezwykle wysoka wygoda podczas ich zaciągania, gdyż można je wziąć, nie wychodząc z domu. Do tego, w  przeciwieństwie do kredytów, udzielanych przez banki, odsetek odmów jest tutaj niezwykle niski. Banki niezwykle dokładnie selekcjonują osoby, którym przydzielą kredyt i nawet posiadając wysokie zarobki i niskie koszty życia, często spotyka się z odmową udzielenia kredytu.

Pożyczki bez zaświadczeń są z kolei łatwe do zaciągnięcia, a udzielające ich firmy nie wymagają szczegółowych danych na temat zarobków i zatrudnienia. Są więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które chwilowo pozostają bez pracy, a także dla tych, którzy dopiero co ją zmienili i nie mogą w związku z tym uzyskać kredytu w banku lub pożyczki w firmach, które szczegółowo sprawdzają potencjalnych pożyczkobiorców pod kątem statusu zatrudnienia oraz dochodu.

Pożyczki bez zaświadczeń dostępne są zarówno w formie popularnych chwilówek, udzielanych zazwyczaj na okres do dwóch miesięcy, jak i w formie pożyczek ratalnych, które spłacać można nawet przez 48 miesięcy w przypadku niektórych firm pożyczkowych.

Pożyczki bez zaświadczeń – na co warto zwrócić uwagę przed ich zaciągnięciem?

Zaciągając tego typu pożyczkę, warto jest przede wszystkim zastanowić się, ile pieniędzy w rzeczywistości jest potrzebnych na cel, w jakim są zaciągane. Nie warto jest bowiem brać większej kwoty niż ta wymagana, ponosząc przy tym niepotrzebne koszty dodatkowe. Pomimo braku konieczności doręczania jakichkolwiek zaświadczeń, warto jest mieć też na uwadze, że większość firm pożyczkowych sprawdzi m.in. rejestr BIK, chociaż w przeciwieństwie do banków, wiele firm akceptuje negatywne wpisy w tym rejestrze.

Pomimo tego istnieją jednak pożyczki bez zaświadczeń i bez BIK, chociaż w ich przypadku koszty są zazwyczaj wyższe, gdyż pożyczkodawca ponosi tutaj oczywiste ryzyko potencjalnych problemów z odzyskaniem pożyczonych pieniędzy. Im większe ryzyko pożyczkodawcy, tym większy musi być koszt i nie ma w tym nic dziwnego.

Z pożyczek tego typu powinno się korzystać z rozwagą. Raczej nie warto jest je zaciągać w momencie dłuższego pozostawania bez zatrudnienia lub posiadania innych długów. Często jest zalegać ze spłatą innej pożyczki i wynegocjować w miarę komfortowe warunki jej spłaty, na przykład w ratach, niż zaciągać pożyczki bez zaświadczeń na spłatę poprzednich zobowiązań. To zrodzi bowiem spiralę długów, z której ciężko jest się wydostać.

Podsumowując, pożyczki bez gruntownego sprawdzania danych o zarobkach i zatrudnieniu są niezwykle wygodne i jak najbardziej warte są rozważenia. Powinno się jednak dokonać pewnych kalkulacji co do rzeczywistej potrzebnej kwoty i raczej unikać ich w przypadku zaległości ze spłatami innych zobowiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *