pożyczka na ślub i wesele

Sposób na podreperowanie weselnego budżetu – pożyczka na ślub i wesele

Ślub i wesele to najbardziej podniosłe wydarzenia w życiu dorosłego człowieka. Nic dziwnego, że każdy marzy o tym aby wszystko wyszło idealnie. Nie da się ukryć, że organizacja przyjęcia dla gości to nie lada wyzwanie, w szczególności dla portfela. Lista wydatków potrafi być przytłaczająca. Wiele młodych par decyduje się na odważny krok jakim jest pożyczka na ślub i wesele, która ma na celu zaspokojenie wszystkich finansowych potrzeb związanych z tym wydarzeniem.. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami jakie są na rynku aby ten nowy start w życiu nie wiązał się ze zbyt dużym zadłużeniem. Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

O jaką kwotę można się ubiegać?

Na początku należy ustalić jaka kwota będzie właściwie potrzebna. Lista weselnych wydatków różni się w zależności od upodobań danej pary, charakteru przyjęcia, ilości atrakcji oraz gości. Stworzenie kosztorysu znacznie ułatwi całą sprawę. Firmy pożyczkowe funkcjonujące na rynku oferują bardzo zróżnicowane kwoty. Niestety trzeba mieć na uwadze, że często limit pierwszej pożyczki jest dużo niższy niż kolejne jakie można uzyskać. Warto może pomyśleć aby już wcześniej skorzystać z pożyczki w firmie i spłacając ją regularnie zyskać miano rzetelnego klienta. Da to szansę na uzyskanie większej kwoty podczas przygotowań do wesela.

Mając na uwadze, że kwota pożyczki raczej nie będzie należała do najniższych, najlepiej jest znaleźć firmę, która oferuje długi okres spłaty. Lepiej jest rozłożyć kwotę na więcej rat i w razie możliwości spłacić ją wcześniej niż przeholować ze zbyt krótkim okresem i potem mieć problemy z terminową spłatą. W obecnym czasie prawo zmieniło się na korzyść pożyczkobiorców i wcześniejsza spłata pożyczki wiąże się z proporcjonalnym zwrotem jej kosztów.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

W całych przygotowaniach do uroczystości nie należy oczywiście zapominać o zdrowym rozsądku. Wybór firmy powinien być dokładnie przemyślany. Pożyczka na ślub i wesele nie powinna całkowicie zachwiać przyszłego wspólnego budżetu nowożeńców. Najważniejszą informacją jaka powinna Cię zainteresować jest całkowity koszt pożyczki, czyli zarówno koszty odsetkowe (mogą one wynosić max 10% w skali roku) oraz koszty pozaodsetkowe, czyli prowizje i opłaty przygotowawcze, które regulowane są ustawą (max 25% wartości pożyczki oraz max 30% w skali roku w odniesieniu do całego kapitału). Jeśli oferta firmy budzi Twoje podejrzenia to lepiej zrezygnuj ze skorzystania z jej usług.

Wybór pożyczkodawcy – ranking znanych firm

Oto lista znanych firm, które oferują pożyczki ratalne:

– Wonga (do 20 tys. zł/60 miesięcy

– Provident (do 20 tys. zł/48 miesięcy)

– Ekassa (do 16 tys. zł/12 miesięcy)

– Zaplo (do 15 tys.zł/36 miesięcy)

– Incredit (do 4 tys. zł/3 miesiące)

Przy mniejszych kwotach można pomyśleć o pożyczce krótkoterminowej, tzw. „chwilówce”. Polecamy takie firmy jak:

– Vivus (do 3 tys. zł/61 dni)

– Net Credit (do 5 tys. zł/61 dni)

– Miloan (do 5 tys. zł./30 dni)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *