pożyczki przez internet

Szybko i bezpiecznie: internetowe pożyczki święcą triumfy

Wysokie prowizje, niepewność ich uzyskania, duże koszty – tak w skrócie można scharakteryzować pożyczki udzielane za pośrednictwem stacjonarnych punktów kasowych, akwizytorów lub oddziałów firm pożyczkowych. Nic dziwnego, że Polacy zaczęli odchodzić od tej formy pożyczania i szukają innych źródeł inwestycji. Tańszych, łatwiejszych do uzyskania, z praktycznie stuprocentową gwarancją podpisania umowy i co najważniejsze, na peryferyjnych warunkach spłaty.

Nowy produkt na rynku

Fenomenem było pojawienie się na rynku finansowym nowego produktu z zakresu pozabankowych usług gotówkowych. Pożyczki przez internet udzielane na odległość stały się praktycznie od razu najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym instrumentem finansowym oferowanym bez pośrednictwa banków.  Możliwość ich uzyskania była o wiele prostsza od skomplikowanej biurokracji towarzyszącej pożyczkom bankowym: wystarczył indywidualny rachunek rozliczeniowy, podanie swoich danych osobowych, potwierdzenie tożsamości – skanem dowodu lub przelewem weryfikacyjnym na drobną kwotę – a gotówka była udzielana praktycznie od ręki.

Bezpieczeństwo transakcji

Sceptycy zauważali, że pożyczki przez internet mogą być mniej bezpieczne od tych udzielanych w tradycyjny sposób. Podnosili problem licznych prócz oszustw i wyłudzenia danych. W praktyce liczba związanych z tym przestępstw była minimalna, bo ten typ pożyczek posiadał liczne zabezpieczenia. Nie tylko dwuetapową weryfikację w postaci konieczności podania wrażliwych danych i ich potwierdzenia przelewem. Dodatkowym zabezpieczeniem było też potwierdzenie zawarcia umowy pożyczkowej w formie papierowej – można było zażądać wysłania kuriera z umową. Obecnie potwierdzeniem jest weryfikacja za pomocą Profilu Zaufanego lub innej formy potwierdzenia tożsamości, np. poprzez kod wysyłany na e-maila czy za pośrednictwem SMS. Firmy pożyczkowe udzielające świadczeń przez internet bardzo dbają o to, aby każda transakcja była bezpieczna i nie narażała na żadne ryzyko ich klientów, zwłaszcza tych korzystających z usługi po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *